Z kim ten człowiek działa razem dla ewangelii? – pyta Peter Nicholson

 

razem dla ewangelii               razem dla ewangelii       razem dla ewangelii           razem dla ewangelii

 

„Tam po tamtej stronie nie ma tych podziałów na różne religie czy wyznania i może początkiem tego jest właśnie to spotkanie”

 – ks. Rafał Michalak, proboszcz polskokatolickiej Parafii Bożego Ciała w Gdańsku

„Z góry oni na nas patrzą, także Pan Bóg na nas patrzy. Jeśli widzą i widzi Pan Bóg, że stoimy obok siebie, rozmawiamy ze sobą,

podajemy rękę sobie nawzajem, to oni też ucieszą” – Hani Hraish, imam Gminy Muzułmańskiej w Gdańsku (z reportażu TVP)

 

Co za prestiż: zostałem zaproszony przez Prezydenta Miasta

„Nuże, zejdźmy się razem na naradę w Kefirim w dolinie Ono” (Neh. 6, 2)

 

„Byłem liderem młodzieżowym. Prowadziłem chór. Prowadziłem spotkania, na których rozważaliśmy Słowo Boże. Głosiłem kazania. Byłem starszym Zboru. Pisałem artykuły.”

Dlaczego nie chce powiedzieć swoim fundatorom zagranicznym o tym, że obchodzi katolickie święto Wszystkich Świętych dając przykład modlenia się za zmarłymi, że bierze udział w modlitwie międzyreligijnej zakładającej, że wszystkie religie prowadzą do tego samego Boga, i że w prowadzonym przez niego Zborze modli się o jedność z Kościołem Rzymskokatolickim od co najmniej 1999 r?      1999    2005      2007      „Pójdźmy razem do domu Bożego” (Neh. 6, 10)

 

„przychodzą do was w odzieniu owczym” (Mat. 7, 15)      „nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie” (Dz. 20, 30)

 

RDE M. Wichary       RDE J. Duda 1         RDE J. Duda 2         RDE J. Duda 3     RDE J. Duda 4     Z serii „Początki RDE”                Powrót do strony głównej      6 V 2014